Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

Usuwanie zabrudzeń atmosferycznych z cegły. O czym pamiętać?


Z biegiem czasu na cegle osiada coraz więcej zanieczyszczeń. Kontakt ze spalinami, sadzą czy kurzem skutkuje powstaniem nieestetycznych nagarów, czyli nalotów atmosferycznych. Wykwity solne czy wapienne, białe lub czarne naloty – jak je usunąć?

Na co zwrócić uwagę podczas mycia cegły?

Nieprofesjonalnie wykonane czyszczenie cegły może doprowadzić do jej uszkodzenia. Pęknięcia, zarysowania czy ubytki – to częsty efekt samodzielnych prób usunięcia zabrudzeń z powierzchni tego materiału. Wybierając metodę mycia cegły, trzeba mieć na uwadze, że jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne. Użycie zbyt inwazyjnych technik może skutkować zwiększeniem przesiąkliwości cegły – w efekcie będzie jeszcze bardziej narażona na osiadanie zabrudzeń.

Z tego też powodu należy unikać metod, które mogą naruszyć strukturę cegły. Parametry urządzeń należy dopasować z uwzględnieniem przede wszystkim stanu czyszczonej powierzchni oraz rodzaju zanieczyszczeń.

Jaka jest najlepsza metoda czyszczenia cegły?

Jedną z najskuteczniejszych metod czyszczenia cegły jest mycie hydrodynamiczne, w którym specjalizuje się nasza firma. Ta nowoczesna technologia polega na skierowaniu na daną powierzchnię strumienia wody pod wysokim ciśnieniem – nawet do 500 barów. Dzięki bardzo dużej energii kinetycznej strumienia wody wszelkie zanieczyszczenia łatwo odrywają się od mytej konstrukcji.

Wysoka skuteczność czyszczenia hydrodynamicznego cegły wynika m.in. z tego, że metoda ta umożliwia dotarcie do nawet najtrudniej dostępnych zakamarków. Precyzyjnie i bardzo dokładnie usuwa się zabrudzenia różnego pochodzenia, w tym także te atmosferyczne. Jednocześnie mycie cegły przy użyciu tej techniki nie generuje pylenia ani żadnych szkodliwych substancji. Co więcej, nie ma ryzyka, że dojdzie do uszkodzenia struktury cegły.

Wróć

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.