Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Jakie są zalety czyszczenia hydrodynamicznego?

Czyszczenie hydrodynamiczne polega na natryskiwaniu mytej powierzchni strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem – od 500 do 3000 bar. Ta nowoczesna technologia jest wykorzystywana do likwidowania zanieczyszczeń na różnego rodzaju powierzchniach. W artykule wyjaśniamy, z czego wynika jej ogromna popularność.

Czytaj dalej

Malowanie powierzchni stalowych krok po kroku

Malowanie powierzchni stalowych wymaga starannego przygotowania, by zapewnić trwałość nakładanych powłok. Do samego malowania wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt. W artykule wyjaśniamy, jak dokładnie przebiega ten proces.

Czytaj dalej

Jaką metodą najlepiej czyścić konstrukcje stalowe?

Wskutek działania czynników atmosferycznych na konstrukcjach stalowych dochodzi do rozwoju korozji. W zależności od zastosowania są one też narażone na różnego typu zabrudzenia substancjami przemysłowymi. Zanieczyszczenia przyczyniają się do utraty funkcjonalności konstrukcji i skrócenia ich żywotności, dlatego tak ważne jest ich regularne mycie. W artykule podpowiadamy, która metoda czyszczenia stali jest jedną z najskuteczniejszych.

Czytaj dalej

Etapy piaskowania konstrukcji stalowych

Piaskowanie stali można przeprowadzić na różnego rodzaju maszynach i konstrukcjach. Wykonuje się je w celu oczyszczenia powierzchni i przygotowania jej do dalszej obróbki – malowania, lakierowania czy zabezpieczenia antykorozyjnego. Piaskowanie jest skomplikowanym technologicznym procesem, który można podzielić na kilka części.

Czytaj dalej

3 główne rodzaje malowania i ich charakterystyka

Podczas malowania natryskowego powłoka malarska jest aplikowana na powierzchnię przy użyciu ciśnienia. Umożliwia to niezwykle dokładne pokrycie konstrukcji farbą. Malowanie natryskowe wykonuje się różnymi technikami – w artykule przybliżamy 3 z nich.

Czytaj dalej

Na czym polega piaskowanie?

Piaskowanie, czyli obróbka strumieniowo-ścierna, to proces technologiczny mający na celu oczyszczenie lub ukształtowanie danej powierzchni. Stosuje się je na różnych materiałach – metalu, kamieniu, cegle, ceramice czy betonie. W artykule wyjaśniamy, jak dokładnie wygląda piaskowanie.

Czytaj dalej

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.