Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

Jak poprawnie wykonać hydropiaskowanie betonu?

Hydropiaskowanie jest alternatywą dla klasycznego piaskowania. Jest to bezpyłowa metoda czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Hydropiaskowanie staje się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na ograniczenie uciążliwego pylenia. Dzięki wykorzystaniu tej metody możliwe jest wykorzystywanie piasku kwarcowego, który w przypadku klasycznego piaskowania na sucho powoduje bardzo duże zapylenie, szkodliwe dla zdrowia pracowników. Pylenie ulega ograniczeniu dzięki wykorzystaniu wody podczas obróbki oraz znaczącego zwiększenia masy kruszywa.

Czytaj dalej

Jak i czym czyścić efektywnie suwnice?

Suwnice są maszynami z grupy dźwignic, wykorzystywane przede wszystkim w branży budowlanej oraz przemysłowej. Zbudowane są ze swego rodzaju mostu, przemieszczającego się po torach jezdnych, a także z wciągarki bądź wciągnika, który porusza się po konstrukcji mostu danej suwnicy. Dzięki suwnicom możliwy jest efektywny, sprawny i bezpieczny transport bliski w obrębie konkretnego placu budowy bądź zakładu przemysłowego. Za pomocą suwnic możliwe jest przenoszenie ładunków zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Czytaj dalej

Na czym polega czyszczenie hydrodynamiczne?

Czyszczenie hydrodynamiczne nazywane również hydroblastingiem jest technologią, wykorzystującą działanie wody pod ogromnie wysokim ciśnieniem, od 500 do nawet 3000 bar na powierzchnię, którą chcemy oczyścić. Dzięki wykorzystaniu tej metody można szybko i dokładnie usunąć takie zanieczyszczenia jak rdza, szalki pospawalnicze, lakiery, a także inne osady, przylegające do oczyszczanej powierzchni. Za pomocą tej metody można oczyścić nie tylko elementy stalowe, ale również te wykonane z ceramiki, betonu czy kamienia - dobierając odpowiednie ciśnienie.

Czytaj dalej

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.