Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

Jakie elementy można poddać zabezpieczeniu antykorozyjnemu?


Wskutek rozwoju procesów korozyjnych metal i inne materiały ulegają stopniowej degradacji. Z tego też powodu konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Czy jednak wszystkie elementy można ochronić przed korozją? Wyjaśniamy w artykule.

Co powoduje korozję konstrukcji?

Do wystąpienia ognisk korozji na konstrukcjach stalowych i innych dochodzi wskutek szkodliwego działania czynników zewnętrznych – przede wszystkim wilgoci, opadów atmosferycznych, ale również środków chemicznych. Nie bez znaczenia jest panująca w danym środowisku temperatura powietrza czy ekspozycja danej powierzchni na promieniowanie UV. Korozja skutkuje obniżeniem wydajności maszyn i osłabieniem oraz utratą funkcjonalności konstrukcji.

Za jeden z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia antykorozyjnego uznaje się malowanie techniką hydrodynamiczną. Umożliwia niezwykle dokładne i trwałe nałożenie powłok ochronnych. Zabieg malowania betonu czy stali przebiega niezwykle szybko i cechuje się niezwykle wysoką precyzją. Metodę tę można zastosować do takich elementów, jak maszyny przemysłowe, zbiorniki, mosty, wieże, słupy, maszty, larseny czy suwnice.

Jak wykonuje się antykorozyjne malowanie betonu czy stali?

Proces malowania betonu czy konstrukcji stalowych poprzedza się oczyszczeniem całej powierzchni z zabrudzeń: sadzy, rdzy czy pyłu, a prócz tego też pozostałości po starych powłokach lakierniczych i malarskich. Następnie przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia (do 250 bar) aplikuje się nowe powłoki antykorozyjne. Doskonały efekt dają zwłaszcza farby chemoutwardzalne poliuretanowe i epoksydowe.

Przed rozpoczęciem malowania betonu czy innych materiałów należy też ocenić warunki środowiskowe i stan powierzchni – na tej podstawie decyduje się o grubości i liczbie nakładanych powłok zabezpieczających.

Wróć

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.