Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

Jak przebiega profesjonalne czyszczenie elewacji?


Z biegiem czasu na powierzchni elewacji osiadają różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wykonane przez fachowców mycie fasad przywraca konstrukcjom piękny wygląd, a ponadto zwiększa też trwałość całego budynku. W artykule wyjaśniamy, jaka jest najskuteczniejsza metoda czyszczenia elewacji.

Jaką techniką najlepiej myć elewacje?

Obecność zabrudzeń na elewacji – biologicznych, mineralnych czy mechanicznych – wpływa negatywnie na trwałość materiału i znacząco przyspiesza proces jego starzenia. Dlatego też wybór odpowiedniej metody mycia fasad jest bardzo istotny. Przed podjęciem jakichkolwiek działań przeprowadza się drobiazgową analizę stanu elewacji oraz rodzaju zanieczyszczeń. Dopiero na tej podstawie opracowuje się szczegółowy plan.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów mycia fasad i pozostałych części elewacji jest technologia hydrodynamiczna. Polega na natryskiwaniu czyszczonej powierzchni strumieniem wody znajdującym się pod bardzo wysokim ciśnieniem (do 500 bar, w zależności od stanu elewacji i materiału, z jakiego jest wykonana). Duża energia kinetyczna wody sprawia, że nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia zostają usunięte. Należy podkreślić, że profesjonalne mycie fasad i elewacji nie grozi uszkodzeniem struktury konstrukcji.

Zalety czyszczenia elewacji metodą hydrodynamiczną

Można wymienić wiele zalet hydrodynamicznego mycia fasad. Przede wszystkim to technika o niezwykle wysokiej skuteczności – umożliwia likwidację zanieczyszczeń atmosferycznych i emisyjnych oraz śladów korozji mikrobiologicznej, w tym pleśni, porostów i mchów. Ponadto daje trwały efekt.

Wykonane przez fachowców hydrodynamiczne czyszczenie elewacji przebiega bardzo szybko i sprawnie. Co ważne, technologia ta nie generuje pylenia ani emisji żadnych innych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Wróć

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.