Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

Na czym polega czyszczenie hydrodynamiczne?


Czyszczenie hydrodynamiczne nazywane również hydroblastingiem jest technologią, wykorzystującą działanie wody pod ogromnie wysokim ciśnieniem, od 500 do nawet 3000 bar na powierzchnię, którą chcemy oczyścić. Dzięki wykorzystaniu tej metody można szybko i dokładnie usunąć takie zanieczyszczenia jak rdza, szalki pospawalnicze, lakiery, a także inne osady, przylegające do oczyszczanej powierzchni. Za pomocą tej metody można oczyścić nie tylko elementy stalowe, ale również te wykonane z ceramiki, betonu czy kamienia - dobierając odpowiednie ciśnienie.

Jak wygląda proces czyszczenia hydrodynamicznego?

Podczas hydroblastingu powierzchnia jest czyszczona wodą natryskiwaną pod wysokim ciśnieniem. Strumień, wydobywający się ze specjalnych dysz posiada ogromną energię kinetyczną, dzięki czemu od oczyszczanej powierzchni odrywają się zanieczyszczenia każdego rodzaju. Co ciekawe, mycie wysokociśnieniowe wykorzystywane jest nie tylko do czyszczenia powierzchni zewnętrznych, ale także wewnętrznych, jak na przykład wnętrze rur. Za pomocą czyszczenia hydrodynamicznego można w łatwy sposób oczyścić silosy, wanny procesowe, zbiorniki, rurociągi przemysłowe, płytowe i rurowe wymienniki ciepła, a także reaktory, powierzchnie produkcyjne, i różnego rodzaju maszyny i urządzenia.

Wykorzystanie czyszczenia hydrodynamicznego pozwoli szybko i bardzo dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia z różnego rodzaju powierzchni. Planując odmalowywanie ścian, czy po prostu ich czyszczenie, warto zainteresować się tą metodą i zlecić wykonanie hydroblastingu profesjonalnej firmie, zajmującej się tego typu pracami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że mycie zostanie wykonane w sposób dokładny, przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu najwyższej jakości. Dzięki wykorzystaniu czyszczenia hydrodynamicznego mamy pewność, że czyszczona powierzchnia nie ulegnie uszkodzeniu podczas mycia.

Czyszczenie hydrodynamiczne posiada naprawdę wiele zalet. Po pierwsze, jest to metoda bardzo szybka. Za jej pomocą można wykonać czyszczenie bez praktycznie żadnego wysiłku. Hydroblasting nie niszczy powierzchni, niezależnie od tego czy jest to nowa czy stara elewacja. Kolejną zaletą jest usuwanie nie tylko brudu, ale różnego rodzaju porostów, glonów i grzybów. Jest to jedna z najlepszych metod mycia ciśnieniowego dostępna na rynku.

Wróć

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.