Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

Jakie są zalety czyszczenia hydrodynamicznego?


Czyszczenie hydrodynamiczne polega na natryskiwaniu mytej powierzchni strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem – od 500 do 3000 bar. Ta nowoczesna technologia jest wykorzystywana do likwidowania zanieczyszczeń na różnego rodzaju powierzchniach. W artykule wyjaśniamy, z czego wynika jej ogromna popularność.

Jaka jest skuteczność technologii hydrodynamicznej?

Technologia hydrodynamiczna to jedna z najefektywniejszych metod usuwania zanieczyszczeń. Umożliwia niezwykle dokładne pozbycie się starych powłok lakierniczych i malarskich, zabrudzeń spowodowanych kontaktem z płynami eksploatacyjnymi, osadów i ognisk korozji. Z powodzeniem wykorzystuje się ją do usuwania nawet najtrwalszych zanieczyszczeń chemicznych czy biologicznych – glonów, porostów czy grzybów.

Ponadto wykonane przez profesjonalistów mycie hydrodynamiczne nie grozi uszkodzeniem czyszczonej powierzchni – powstaniem rys czy pęknięć. Kolejną zaletą hydroblastingu jest również to, że nie stwarza zagrożenia dla otoczenia. W jego trakcie nie dochodzi do pylenia ani generowania szkodliwych związków chemicznych.

Kiedy stosuje się hydroblasting?

Hydroblasting to metoda wyjątkowa uniwersalna. Możliwe jest przeprowadzenie czyszczenia hydrodynamicznego cegły, stali, betonu, kamienia i wielu innych materiałów. Co więcej, pozwala na precyzyjne usunięcie zabrudzeń zarówno z powierzchni wewnętrznych, jak i zewnętrznych, oraz dotarcie do najtrudniej dostępnych elementów konstrukcji. Metodą hydrodynamiczną czyści się m.in.: maszyny, suwnice, wanny procesowe, reaktory, rurociągi, zbiorniki, mosty i instalacje przemysłowe.

Wymieniając zalety czyszczenia hydrodynamicznego, nie można nie wspomnieć o niezwykłej szybkości tej metody. Dzięki niej można w sposób dokładny i sprawny przygotować powierzchnie pod dalsze prace renowacyjne.

Wróć

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.