Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

Jak poprawnie wykonać hydropiaskowanie betonu?


Hydropiaskowanie jest alternatywą dla klasycznego piaskowania. Jest to bezpyłowa metoda czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Hydropiaskowanie staje się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na ograniczenie uciążliwego pylenia. Dzięki wykorzystaniu tej metody możliwe jest wykorzystywanie piasku kwarcowego, który w przypadku klasycznego piaskowania na sucho powoduje bardzo duże zapylenie, szkodliwe dla zdrowia pracowników. Pylenie ulega ograniczeniu dzięki wykorzystaniu wody podczas obróbki oraz znaczącego zwiększenia masy kruszywa.

Jak przebiega proces hydropiaskowania?

Obecnie dostępne są różne metody hydropiaskowania. Pierwszą, najpopularniejszą z nich jest piaskowanie myjką ciśnieniową. Ta metoda nie wymaga dużych nakładów finansowych, jest również szybka i nieskomplikowana. Najczęściej wykorzystuje się ją do hydropiaskowania betonu. Piasek jest zasysany bezpośrednio do myjki ciśnieniowej za pomocą dyszy inżektorowej. W myjce łączy się ze strumieniem wody. Urządzenia wykorzystywane podczas tej metody są stosunkowo tanie. Minusem tej metody jest duże zużycie piasku, a także duże namoczenie czyszczonej powierzchni, ze względu na wysokie ciśnienie strumienia wody. Z tego powodu metody tej nie poleca się do czyszczenia delikatnych materiałów takich jak drewno, piaskowiec czy cegły.

Drugą metodą jest piaskowanie w osłonie wody. W przypadku tej metody do klasycznego procesu piaskowania dołącza się dyszę, która jest odpowiedzialna za rozpylanie mgły wodnej. Woda podawana jest dopiero w ostatniej fazie piaskowania, dzięki czemu jest zużywana w naprawdę małych ilościach. Podczas hydropiaskowania tą metodą często wykorzystuje się głowice rotacyjne, dzięki czemu efekty czyszczenia są lepsze mimo użycia niskiego ciśnienia. Hydropiaskowanie w osłonie wody wykorzystuje się nieco rzadziej, głównie do delikatnych materiałów jak drewno czy cegły.

Hydropiaskowanie betonu jest świetną metodą, dzięki której można skutecznie usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia z betonowych powierzchni. Dzięki udziałowi wody w całym procesie możliwe jest prawie całkowite zwalczenie pylenia, które mogłoby powodować liczne problemy zdrowotne pracowników. Odpowiednio dobrana metoda pozwala na przeprowadzenie procesu hydropiaskowania bez zniszczeń czyszczonego materiału.

Wróć

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.