Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

Jak i czym czyścić efektywnie suwnice?


Suwnice są maszynami z grupy dźwignic, wykorzystywane przede wszystkim w branży budowlanej oraz przemysłowej. Zbudowane są ze swego rodzaju mostu, przemieszczającego się po torach jezdnych, a także z wciągarki bądź wciągnika, który porusza się po konstrukcji mostu danej suwnicy. Dzięki suwnicom możliwy jest efektywny, sprawny i bezpieczny transport bliski w obrębie konkretnego placu budowy bądź zakładu przemysłowego. Za pomocą suwnic możliwe jest przenoszenie ładunków zarówno w pionie, jak i w poziomie.

W jaki sposób wykonuje się czyszczenie suwnic?

Najczęściej pojawiającymi się zabrudzeniami na suwnicach są różnego rodzaju wycieki smarów bądź innych płynów eksploatacyjnych. Tego rodzaju osady są bardzo ciężkie do usunięcia klasycznym myciem, dlatego tego rodzaju prace warto zlecić profesjonalnym firmom, specjalizującym się w efektywnym usuwaniu ciężkich zanieczyszczeń ze sprzętu ciężkiego. Należy pamiętać, że czyszczenie wszelkich urządzeń, w tym suwnic powinno odbywać się po ich wyłączeniu.

Aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i wykonać dokładne czyszczenie suwnic, pracownicy wykorzystują wodę pod odpowiednim ciśnieniem. Za pomocą odpowiednich środków usuwane są także wszelkie osady oraz plamy ze smaru i płynów eksploracyjnych.  Wykorzystanie ciśnienia o wysokości 500 bar pozwala na oczyszczenie maszyny nie tylko z brudu i osadów, ale także z luźnej rdzy oraz słabo przylegających powłok. W przypadku, kiedy konieczne jest odnowienie powierzchni maszyny, mycie powinno wyglądać nieco inaczej. Aby nowa powierzchnia czy farba miała możliwość dobrego, estetycznego pokrycia maszyny, konieczne jest dokładne wyczyszczenie całej suwnicy.

Do usunięcia wszelkich powłok z maszyny można zastosować dwie metody. Pierwsza z nich polega na zastosowaniu strumienia wody o ciśnieniu przekraczającym 2500 bar. Tak wysokie ciśnienie pozwala na usunięcie wszelkich powłok, a także rdzy. Drugą metodą jest zastosowanie niższego ciśnienia wody i dodatku ścierniwa, które pozwoli na wykonanie hydropiaskowania usuwającego zanieczyszczenia o wiele skuteczniej niż standardowa myjka.

Wróć

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.