Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne
Tatra - piaskowanie, malowanie, prace alpinistyczne

Blog

3 główne rodzaje malowania i ich charakterystyka


Podczas malowania natryskowego powłoka malarska jest aplikowana na powierzchnię przy użyciu ciśnienia. Umożliwia to niezwykle dokładne pokrycie konstrukcji farbą. Malowanie natryskowe wykonuje się różnymi technikami – w artykule przybliżamy 3 z nich.

Jakie są metody malowania natryskowego?

Malowanie natryskowe przeprowadza się przy użyciu specjalistycznych urządzeń. W zależności od sposobu natrysku wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje tego malowania:

  • niskociśnieniowe,
  • pneumatyczne,
  • hydrodynamiczne.

Malowanie niskociśnieniowe zapewnia delikatny strumień natrysku – używa się powietrza o ciśnieniu do ok. 0,9 bar. Tą techniką można nakładać farby o niskiej lepkości, np. bejce czy emalie – to skuteczna metoda pokrywania niewielkich powierzchni. Natrysk pneumatyczny, stosowany głównie w lakiernictwie, wykorzystuje ciśnienie od 3 do 6 bar. Daje bardzo dobry efekt, ale tylko jeśli użyje się farb o rzadkiej konsystencji. Choć cechuje się dużą precyzją, generuje straty materiału, będące konsekwencją pylenia, do którego dochodzi w trakcie aplikacji powłok.

Malowanie hydrodynamiczne konstrukcji – dlaczego warto wybrać tę metodę?

W przeciwieństwie do pozostałych metod malowanie hydrodynamiczne to technika bezpowietrzna, co pozwala ograniczyć straty materiału. Farba aplikowana jest pod bardzo wysokim ciśnieniem – do 250 bar.

Malowanie hydrodynamiczne konstrukcji, w którym specjalizuje się nasza firma, uznawane jest za jedną z najskuteczniejszych metod aplikacji powłok antykorozyjnych i ogniochronnych. Podczas pracy stosujemy najwyższej jakości farby – głównie chemoutwardzalne epoksydowe i poliuretanowe. Można z powodzeniem wykorzystać tę technikę do malowania maszyn, zbiorników, larsenów czy mostów. Malowanie hydrodynamiczne stali zapewnia wyjątkowo szybkie i dokładne krycie bez zacieków.

Wróć

Siedziba
ul. Akacjowa 24
55-003 Chrząstawa Mała
Zaplecze techniczne
ul. Kwidzyńska 6 E
Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.